Festival Hakkında

Geçmişten günümüze D52 Davul ve Perküsyon Festivali!

Adını Türkiye’nin en kapsamlı davul metodu olan “D52: 52 Haftada Temel Davul Dersleri” kitabından alan D52 Davul ve Perküsyon Festivali, metoda yüklenen misyonu daha geniş bir kitleye ulaştırmak amacıyla, 2014 yılında Gerçek Dorman tarafından hayata geçirilmiş müzik ve eğitim etkinliğidir. Türkiye’de ve Dünya’da adından söz ettiren davulcu ve perküsyonistleri hayranlarıyla, davul, perküsyon ve ritim meraklılarıyla bir araya getirmeyi hedefleyen festival, ayrıca bu birliktelik süresince de bireyler arası engellerden bağımsız bir öğrenim ve gelişim ortamı yaratmayı amaçlamaktadır. Festival, her yaştan, her kesimden insanın kolayca katılabilmesi için Ankara merkezli planlanmakta ve ücretsiz tutulmaktadır.

İlki 10-11-12 Aralık 2014 tarihlerinde, ODTÜ Caz Topluluğu’nun desteği ve ev sahipliği ile düzenlenen D52 Davul ve Perküsyon Festivali, yaklaşık 2500 sanatseveri, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi ile ODTÜ Mimarlık Amfisi’nde Türkiye’nin önde gelen davulcu, perküsyoncu ve ritim eğitmenleri ile buluşturmuştur. Türkiye’nin ilk büyük davulcu ve perküsyonist toplantısı olma özelliğini taşıyan festivalin üç günde toplam 26 saate yayılan canlı performans ve atölye programı sayesinde, müzikseverler ve davul meraklıları, 20 davulcu ve perküsyonistin bilgi ve tavsiyelerinden yararlanma olanağı bulmuştur.

D52 Davul ve Perküsyon Festivali’nin ikincisi  2016 yılında Çankaya Belediyesi’nin desteği ile 28-29-30 Nisan tarihlerinde düzenlenmiştir. 3 günde toplam 30 saati bulan etkinliklerden oluşan festival, canlı performans, atölye ve soru-cevap etkinlikleri ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen müzik severleri ağırlayarak, hem kapsamlı bir gösteri sunmuş hem de katılımcılarına ülkemizin ve dünyanın önde gelen müzisyenlerinin bilgi ve deneyimlerinden yararlanma olanağı sağlamıştır. İkinci seferinde daha büyük bir kitleye ulaşan festival, dört duvar arasından çıkıp sokağa da taşmış ve yaza merhaba dediğimiz günlerde sokak gösterileri eşliğinde insanlara ritim ve sürprizlerle dolu bir hafta sonu yaşatmıştır.

2018 yılında üçüncüsü ile bir kez  daha müzik severlerin karşısına çıkmaya hazırlanan festivalden gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalabilirsiniz.

Facebook | Twitter | Instagram

• D52 Drum Fest 2014 – 2016 etkinliklerimiz hakkında daha fazla bilgi ve görsel için üst menüden Arşiv’i ziyaret edebilirsiniz.

Festival Kadrosu (2018)

Genel Koordinatör
Gerçek Dorman

Genel Menajer
Ezgi Civelek

Danışma Kurulu
Alpay Şalt
Şahin Ekşioğlu
Tolga Özoğlu

Koordinasyon Ekibi
Metin Karaköy
Hüseyin Yılmaz

Festival Kreatörü
Ecem Dilan Köse

Grafik Tasarım
Berker Alparda

Basın Koordinatörü
Umut Kambak

Halkla İlişkiler
Çiğdem Güney Yılmaz

Sosyal Medya Uzmanı
Damla Erayhan

İnternet Sitesi
Enes Çelebioğlu

Organizasyon Ekibi

Aslıhan Okman
Büşra Kömoğlu
Çiğdem Güney Yılmaz

Emine Öçal
Hüseyin Yılmaz
İsmet Candan

Neva Beste Güven
Onat Oskay
Sena Terzi

Şeyma Nur Arslan
Yunus Emre Gezer